Автомобильные кинотеатры

Автомобільні кінотеатри

Автомобільний кінотеатр – це розгорнута в салоні мультимедійна (аудіо / відео) система. Будується вона, в принципі, так само, як і домашній кінотеатр, з екраном для перегляду зображення та навколишнім звуком Dolby Digital 5.1 (фронтальні, тилові, центральний канали та канал сабвуфера). Однак автомобільний (або мобільний) кінотеатр має свої особливості.

Надіслати заявку

Автомобільні кінотеатри від Аверс-Центр

Установка кинотеатров в авто
Надіслати заявку

Одна з них в тому, що в салоні є дві зони розваг – передня (водія і пасажира) і тилова (пасажирів на задніх сидіннях), кожна з яких може бути обладнана РК-моніторами для перегляду фільму. Як правило, в системах мобільного кіно застосовують головні пристрої формату 1DIN c висувним 7-дюймовим монітором або двухдіновая, передні панелі яких обладнані монітором такого ж розміру. Їх використовують для перегляду в передній зоні. Оскільки водієві в русі не до кіно, то подача відеосигналу на монітор блокується (зазвичай за допомогою кінцевого вимикача стоянкового гальма). Встав на ручник, будь ласка, дивись фільм, поїхав – вся увага дорозі. У задній зоні в розпорядженні пасажирів знаходяться монітори, які встановлюють, як правило, в підголовники передніх сидінь (виробники випускають монітори, спеціально призначені для монтажу в полголовнік) або інсталюють в просторі між передніми сидіннями. Монітор розміщують і на стелі салону (існує окремий клас автомобільних моніторів, який так і називається – «стельові»). У машині можна також обладнати так званий «тилової» кінотеатр, призначений для використання тільки на стоянці. Монітор та акустику звукового супроводу кінофільму (в цьому варіанті просте стерео) розміщують у відсіку багажника (часто на зворотному боці його кришки).

Автокинотеатры

Слід згадати ще про одне DVD-джерело для автомобіля – о портативних плеєрах. Таким DVD-програвачем з інтегрованим РК-екраном можна, з однаковим успіхом, користуватися як вдома або на дачі, підключивши його за допомогою мережевого адаптера 220/12 В, так і в машині. В цьому випадку апарат підключають до бортової мережі через адаптер гнізда прикурювача. Портативні DVD-плеєри, розраховані на таке «подвійне» застосування, виробники зазвичай комплектують всім необхідним для забезпечення експлуатації його в автомобілі. В тому числі, присосками для установки в салоні і спеціальною сумкою з ременями для монтажу на тилову сторону підголівника.

Система озвучування автомобільного кінотеатру може бути побудована в різних варіантах. Найпростіший, без центрального каналу, не відрізняється від класичної схеми озвучування салону 4.1 (фронт + тил + сабвуфер), налаштованої під навколишній звук, коли тилові канали працюють як повноцінні тилові, а не в якості подзвучки в автомобільних стереосистемах. Система просторового звучання 5.1 передбачає наявність також центрального каналу з динаміком, часто розміщеним в торпедо за монітором головного пристрою. Він служить для формування центрального образу і прив’язки діалогів до подій на екрані. Можливі варіанти, коли сигнал центрального каналу подається на динаміки, призначені для монітора в передній зоні і одного (система 6.1) або двох (7.1) моніторів в задній зоні.

Варіант побудови системи мобільного кінотеатру залежить від того, як вона буде використовуватися, і від класу автомобіля. У седані бізнес-класу, призначеному для ділових поїздок, не просто (а іноді і неможливо) розділити перегородкою зону водія і задню VIP-зону, в якій в поїздці зазвичай знаходиться шеф (Один або зі своїми партнерами і гостями). В цьому випадку в салоні обладнали кінотеатр тільки для пасажирів на задньому сидінні, і позаду передніх сидінь розгортають систему озвучування 5.1. При цьому фронтальну акустику інсталюють в задні двері, тилову – в задню полку. Монітор, як було сказано вище, розміщують в підголівнику (Їх може бути два, в кожному підголівнику), між передніми сидіннями або на стелі. Розмір його, найчастіше, не перевищує 14 дюймів. Джерелом аудіо- відеосигналу в цьому випадку може бути головний пристрій передньої зони або спеціально встановлений в задній зоні DVD-програвач. Якщо тиловий кінотеатр працює, то в дорозі водієві і передньому пасажирові нічого не залишається, як слухати саундтрек DVD – вони не в «залі для глядачів».

Залишити заявку

Якщо автомобіль місткий (великий «джип» або мікроавтобус), то в ньому можна поставити перегородку між водійським відсіком та задньою зоною, як це описано в розділах «Переобладнання салонів елітних автомобілів» і «Виготовлення перегородок, барів, столів». Тоді в задній VIP-зоні розгортають продвинутий кінотеатр рівня домашнього з екраном розміром, зазвичай, 19-32 дюйма і зі своїм мультимедійним джерелом. Зона водія теж може бути з «озвученням» або навіть обладнана мультимедійною системою з стереозвуком.

У сімейному автомобілі на задньому сидінні в русі знаходяться, найчастіше, діти, яких в поїздці треба чимось зайняти. Найкраще для цього підходить «кінотеатр на колесах». Дуже часто його обладнують так – в торпедо (або в центральну консоль) встановлюють головний пристрій (DVD-ресивер), яке підтримує функцію двох зон – Dual Zone. При цьому в дорозі водій слухає радіо через систему озвучування салону, а пасажири на задньому сидінні дивляться кіно, слухаючи його звуковий супровід за допомогою бездротових ІК-навушників (зрозуміло, в режимі стерео). На стоянці кіно можна дивитися як на тиловому, так і на передньому моніторі. Тоді саундтрек DVD відтворюється вже через систему озвучування (просторовий звук). Це традиційна, можна сказати, класична схема. У неї є недоліки. Якщо головний пристрій програє DVD, то водій в дорозі може слухати тільки радіо, а не свої улюблені мелодії. Однак впевнений радиоприем у нас можливий, переважно, в містах, але не на заміських трасах. Якщо ж завантажити в «голову» CD, то його повинні будуть слухати і пасажири позаду – кінотеатр не працює. На стоянці можна дивитися фільм з DVD на моніторі передній зони, але цей же відеосигнал подається і на монітори задньої. А у глядачів, які знаходяться там, можуть бути свої інтереси. Наприклад, дітям не цікавий фільм дорослих і вони хочуть в цей час дивитися мультики. Двох повноцінних і незалежних зон розваг в такому варіанті в салоні не виходить.

На допомогу приходять наші фахівці. Вони інсталюють двухдінові або однодінові з висувним монітором, головний пристрій в передній зоні. Мешканці її можуть на вибір дивитися кіно з DVD на стоянці, слухати музику з СD або радіопрограми в русі, використовуючи систему озвучування автомобіля. Для пасажирів на задніх сидіннях встановлюють DVD-плеєр (або чейнджер) в якому-небудь відповідному місці (зазвичай, в передньому центральному підлокітнику або в бардачку), який обслуговує тільки задню зону. Тепер в дорозі водій може не тільки слухати радіо, а й програвати CD, а ззаду можна дивитися фільм з DVD (або теж слухати CD, але інший), слухаючи звук за допомогою бездротових навушників. Передня і задня зони стали незалежними щодо джерела сигналу. Але система озвучування в машині одна, тому в цьому варіанті пасажири ззаду можуть слухати звукову програму, відмінну від тієї, що програється в передній, тільки в режимі стерео через ІК-навушники, які не можуть забезпечити високу якість звуку.

Від цього недоліку вільний «двозальний» мобільний кінотеатр з рівноцінною по класу акустикою в передній і задній зонах салону, як це описано в розділі «Установка високоякісних акустичних систем класів Hi-Fi і High End». Він розрахований, перш за все, на людей, які їздять в своєму автомобіля не тільки на задньому сидінні, але за кермом теж (або на передньому пасажирському місці), і в будь-якому випадку хочуть слухати звук високої якості. Тоді салон обладнають Трьохсмугові компонентними фронтом і тилом (часто з поканальним або полупоканальним посиленням), а сигнал центрального каналу подають на динаміки, призначені для моніторів в передній і задній зонах. Якщо в русі власник машини знаходиться ззаду, то він може дивитися кінофільм і слухати його звуковий супровід, вимкнувши фронтальну акустику. А перебуваючи попереду, – відключити тилові динаміки і слухати музику, використовуючи тільки фронт. На стоянці можна дивитися кіно і в передній зоні.

Аудіофіли вважають, і це багато разів перевірено на практиці, що музику треба слухати на високоякісної стереосистеми класу High End, а звуковий супровід фільму – в форматі 5.1 (навколишній звук) з прив’язкою діалогів до екрану, щоб в повній мірі відчувати звукову атмосферу, яка супроводжує відеосюжети, спецефекти (стрілянину, вибухи і т.д.). В автомобілі такого істинного цінителя звуку ми можемо розгорнути кінотеатр з навколишнім звуком і трисмуговим компонентним фронтом з поканальним посиленням рівня High End. Головний пристрій системи здатне звести звук 5.1 в стерео, який буде відтворювати тільки фронтальна акустика. Таким чином, за бажанням користувача, саундтрек DVD буде відтворюватися в режимі стерео без втрати якості за рахунок компресії (стиснення) в форматі 5.1. Cтереомузику з CD також буде відтворювати тільки фронтальна акустика.

Якщо ви хочете перетворити ваш автомобіль в повноцінний центр мультимедійних розваг, проводите багато часу в ділових поїздках або любите подорожувати всією сім’єю з дітьми, то наші майстри побудують в ньому «кінотеатр на колесах» з високоякісної системою озвучування. В дорозі, на стоянці і на пікніку ви і ваші супутники знайдуть собі заняття до душі.

Відправити заявку

Якщо ви хочете перетворити ваш автомобіль в повноцінний центр мультимедійних розваг, проводите багато часу в ділових поїздках або любите подорожувати всією сім’єю з дітьми, то наші майстри побудують в ньому «кінотеатр на колесах» з високоякісної системою озвучування. В дорозі, на стоянці і на пікніку ви і ваші супутники знайдуть собі заняття до душі.

Надіслати заявку