Автомобильные кинотеатры

Автомобільні кінотеатри

Автомобільний кінотеатр – це розгорнута в салоні мультимедійна (аудіо / відео) система. Будується вона, в принципі, так само, як і домашній кінотеатр, з екраном для перегляду зображення і навколишнім звуком Dolby Digital 5.1 (фронтальні, тилові, центральний канали та канал сабвуфера). Однак автомобільний (або мобільний) кінотеатр має свої особливості.

Надіслати заявку

Автомобільні кінотеатри від Аверс-Центр

Установка кинотеатров в авто
Надіслати заявку

Одна з них в тому, що в салоні є дві зони розваг – передня (водія і пасажира) і тилова (пасажирів на задніх сидіннях), кожна з яких може бути обладнана РК-моніторами для перегляду фільму. Як правило, в системах мобільного кіно застосовують головні пристрої формату 1DIN c висувним 7-дюймовим монітором або двухдінові, передні панелі яких обладнані монітором такого ж розміру. Їх використовують для перегляду в передній зоні. Оскільки водієві в русі не до кіно, то подача відеосигналу на монітор блокується (зазвичай за допомогою кінцевого вимикача стоянкового гальма). Встав на ручник, будь ласка, дивись фільм, поїхав – вся увага дорозі. У задній зоні в розпорядженні пасажирів знаходяться монітори, які встановлюють, як правило, в підголовники передніх сидінь (виробники випускають монітори, спеціально призначені для монтажу в полголовнік) або інсталюють в просторі між передніми сидіннями. Монітор розміщують і на стелі салону (існує окремий клас автомобільних моніторів, який так і називається – «стельові»). У машині можна також обладнати так званий «тилової» кінотеатр, призначений для використання тільки на стоянці. Монітор і акустику звукового супроводу кінофільму (в цьому варіанті просте стерео) розміщують у відсіку багажника (часто на зворотному боці його кришки).

Автокинотеатры

Слід згадати ще про один DVD-джерелі для автомобіля – про портативний плеєр. Таким DVD-програвачем з інтегрованим РК-екраном можна, з однаковим успіхом, користуватися як вдома або на дачі, підключивши його за допомогою мережевого адаптера 220/12 В, так і в машині. В цьому випадку апарат підключають до бортової мережі через адаптер гнізда прикурювача. Портативний DVD-плеєр, розраховані на таке «подвійне» застосування, виробники зазвичай комплектують всім необхідним для забезпечення експлуатації його в автомобілі. В тому числі, присосками для установки в салоні і спеціальною сумкою з ременями для монтажу на тилову сторону підголівника.

Система озвучування автомобільного кінотеатру може бути побудована в різних варіантах. Найпростіший, без центрального каналу, не відрізняється від класичної схеми озвучування салону 4.1 (фронт + тил + сабвуфер), налаштованої під навколишній звук, коли тилові канали працюють як повноцінні тилові, а не в якості подзвучки в автомобільних стереосистемах. Система просторового звучання 5.1 передбачає наявність також центрального каналу з динаміком, часто розміщеним в торпедо за монітором головного пристрою. Він служить для формування центрального образу і прив’язки діалогів до подій на екрані. Можливі варіанти, коли сигнал центрального каналу подається на динаміки, призначені для монітора в передній зоні і одного (система 6.1) або двох (7.1) моніторів в задній зоні.

Автомобильные кинотеатры установка

Варіант побудови системи мобільного кінотеатру залежить від того, як вона буде використовуватися, і від класу автомобіля. У седані бізнес-класу, призначеному для ділових поїздок, не просто (а іноді і неможливо) розділити перегородкою зону водія і задню VIP-зону, в якій в поїздці зазвичай знаходиться шеф (Один або зі своїми партнерами і гостями). В цьому випадку в салоні обладнали кінотеатр тільки для пасажирів на задньому сидінні, і позаду передніх сидінь розгортають систему озвучування 5.1. При цьому фронтальну акустику інсталюють в задні двері, тилову – в задню полку. Монітор, як було сказано вище, розміщують в підголівнику (Їх може бути два, в кожному підголівнику), між передніми сидіннями або на стелі. Розмір його, найчастіше, не перевищує 14 дюймів. Джерелом аудіо- відеосигналу в цьому випадку може бути головний пристрій передньої зони або спеціально встановлений в задній зоні DVD-програвач. Якщо тиловий кінотеатр працює, то в дорозі водієві і передньому пасажирові нічого не залишається, як слухати саундтрек DVD – вони не в «залі для глядачів».

Залишити заявку

Якщо автомобіль місткий (великий «джип» або мікроавтобус), то в ньому можна поставити перегородку між водійським відсіком і задньою зоною, як це описано в розділах «Переобладнання салонів елітних автомобілів» і «Виготовлення перегородок, барів, столів». Тоді в задній VIP-зоні розгортають просунутий кінотеатр рівня домашнього з екраном розміром, зазвичай, 19-32 дюйма і зі своїм мультимедійним джерелом. Зона водія теж може бути з «озвученням» або навіть обладнана мультимедійною системою з стереозвуком.

Установка кинотеатров в авто

У сімейному автомобілі на задньому сидінні в русі знаходяться, найчастіше, діти, яких в поїздці треба чимось зайняти. Найкраще для цього підходить «кінотеатр на колесах». Дуже часто його обладнують так – в торпедо (або в центральну консоль) встановлюють головний пристрій (DVD-ресивер), яке підтримує функцію двох зон – Dual Zone. При цьому в дорозі водій слухає радіо через систему озвучування салону, а пасажири на задньому сидінні дивляться кіно, слухаючи його звуковий супровід за допомогою бездротових ІК-навушників (зрозуміло, в режимі стерео). На стоянці кіно можна дивитися як на тиловому, так і на передньому моніторі. Тоді саундтрек DVD відтворюється вже через систему озвучування (просторовий звук). Це традиційна, можна сказати, класична схема. У неї є недоліки. Якщо головний пристрій програє DVD, то водій в дорозі може слухати тільки радіо, а не свої улюблені мелодії. Однак впевнений радиоприем у нас можливий, переважно, в містах, але не на заміських трасах. Якщо ж завантажити в «голову» CD, то його повинні будуть слухати і пасажири позаду – кінотеатр не працює. На стоянці можна дивитися фільм з DVD на моніторі передній зони, але цей же відеосигнал подається і на монітори задньої. А у глядачів, які знаходяться там, можуть бути свої інтереси. Наприклад, дітям не цікавий фільм дорослих і вони хочуть в цей час дивитися мультики. Двох повноцінних і незалежних зон розваг в такому варіанті в салоні не виходить.

На допомогу приходять наші фахівці. Вони інсталюють двухдіновая або однодіновий з висувним монітором головний пристрій в передній зоні. Мешканці її можуть на вибір дивитися кіно з DVD на стоянці, слухати музику з СD або радіопрограми в русі, використовуючи систему озвучування автомобіля. Для пасажирів на задніх сидіннях встановлюють DVD-плеєр (або чейнджер) в якому-небудь відповідному місці (зазвичай, в передньому центральному підлокітнику або в бардачку), який обслуговує тільки задню зону. Тепер в дорозі водій може не тільки слухати радіо, а й програвати CD, а ззаду можна дивитися фільм з DVD (або теж слухати CD, але інший), слухаючи звук за допомогою бездротових навушників. Передня і задня зони стали незалежними щодо джерела сигналу. Але система озвучування в машині одна, тому в цьому варіанті пасажири ззаду можуть слухати звукову програму, відмінну від тієї, що програється в передній, тільки в режимі стерео через ІК-навушники, які не можуть забезпечити високу якість звуку.

Установка автомобильных кинотеатров

Від цього недоліку вільний «двозальний» мобільний кінотеатр з рівноцінною по класу акустикою в передній і задній зонах салону, як це описано в розділі «Установка високоякісних акустичних систем класів Hi-Fi і High End». Він розрахований, перш за все, на людей, які їздять в своєму автомобіля не тільки на задньому сидінні, але за кермом теж (або на передньому пасажирському місці), і в будь-якому випадку хочуть слухати звук високої якості. Тоді салон обладнають Трьохсмугові компонентними фронтом і тилом (часто з поканальним або полупоканальним посиленням), а сигнал центрального каналу подають на динаміки, призначені для моніторів в передній і задній зонах. Якщо в русі власник машини знаходиться ззаду, то він може дивитися кінофільм і слухати його звуковий супровід, вимкнувши фронтальну акустику. А перебуваючи попереду, – відключити тилові динаміки і слухати музику, використовуючи тільки фронт. На стоянці можна дивитися кіно і в передній зоні.

Аудіофіли вважають, і це багато разів перевірено на практиці, що музику треба слухати на високоякісної стереосистеми класу High End, а звуковий супровід фільму – в форматі 5.1 (навколишній звук) з прив’язкою діалогів до екрану, щоб в повній мірі відчувати звукову атмосферу, яка супроводжує відеосюжети, спецефекти (стрілянину, вибухи і т.д.). В автомобілі такого істинного цінителя звуку ми можемо розгорнути кінотеатр з навколишнім звуком і трисмуговим компонентним фронтом з поканальним посиленням рівня High End. Головний пристрій системи здатне звести звук 5.1 в стерео, який буде відтворювати тільки фронтальна акустика. Таким чином, за бажанням користувача, саундтрек DVD буде відтворюватися в режимі стерео без втрати якості за рахунок компресії (стиснення) в форматі 5.1. Cтереомузику з CD також буде відтворювати тільки фронтальна акустика.

Відправити заявку

Якщо ви хочете перетворити ваш автомобіль в повноцінний центр мультимедійних розваг, проводите багато часу в ділових поїздках або любите подорожувати всією сім’єю з дітьми, то наші майстри побудують в ньому «кінотеатр на колесах» з високоякісної системою озвучування. В дорозі, на стоянці і на пікніку ви і ваші супутники знайдуть собі заняття до душі.